Sázení na sport, v našem případě na fotbal, patří v Česku jednoznačně k nejoblíbenějším kurzovým sázkám. Velmi jej zpopularizovalo online sázení, které nabízí skvělou flexibilitu, live sázky a dokonalý přehled o vaší hráčské historii. Díky tomu můžete sami vidět, jak a v jakých situacích jste v sázení úspěšní.

Co nejvíce ovlivňuje výši kurzů?

Při kurzových sázkách je naprosto zásadní výše kurzu. Sázkové kanceláře stanovují kurzy podle míry pravděpodobnosti, s jakou podle nich nastanou. To je obecně známá věc, avšak co ve skutečnosti tyto kurzy přímo ovlivňuje? Jsou to především:

  • Aktuální informace o vývoji
  • Historické předpoklady
  • Další proměnlivé faktory

Sázkové kanceláře se vždy snaží mít ty nejaktuálnější informace, aby jimi nastavený kurz byl konkurenceschopný. Jeho konkurenceschopnost musí také být ve vztahu k ostatním sázkovým kancelářím. Vezmeme-li takový fotbal, musí sázková kancelář pro kurzové sázení podrobně sledovat vývoj soutěže. Samozřejmě do stanovení kurzů promlouvají také určité historické předpoklady. Vždy je zkrátka statisticky známo, který soupeř má v daném utkání navrch.

Také je zde samozřejmě celá řada dalších proměnlivých faktorů, které kurz značně ovlivňují. Jedná se například o absenci klíčových hráčů, fyzickou připravenost hráčů, jejich zdravotní stav nebo také místo utkání. Nemusí se přitom jednat pouze o statistiku domácích a venkovních zápasů, ale může jít také o statistiku úspěšnosti jednotlivých týmů na konkrétních stadionech.

Z pohledu sázkové kanceláře je klíčové, aby vklady těch, kteří prohráli, minimálně pokryly vyplacené výhry. Kurzy jsou samozřejmě stanovovány takzvanými bookmakery, kteří se v dané oblasti podrobně orientují. Jejich cílem je získat při stanovení kurzu výhodu na stranu sázkové kanceláře.

Volíme vhodnou sázkovou kancelář

O výši kurzů jsme zatím hovořili zejména z toho důvodu, že se u různých sázkových kanceláří samozřejmě může lišit. Ačkoliv odlišnosti většinou nebývají nijak dramatické, někdy mohou být významnější. Je to zejména v těch případech, pokud chce sázková kancelář přetáhnout klienty od konkurence. V takových situacích se může jevit jako výhodné nabídky využít.

Velmi zajímavé proto je si čas od času různé sázkové společnosti navzájem porovnat. Některé weby se na taková srovnání přímo specializují. Přehledně pak vedle sebe vidíte oblíbené sázkové kanceláře, které jsou rozlišeny podle klíčových kritérií. Nemusí se přitom jednat pouze o kurzovou nabídku, ale také o výši vstupních bonusů, varianty sázek a tiketů, možné výhry a řadu dalších aspektů.

Při volbě vhodné sázkové společnosti je samozřejmě naprosto zásadní vybírat pouze tu, která má platnou licenci od Ministerstva financí České republiky. Jen zde totiž máte jistotu její legální činnosti.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!


Foto

Popis
English: A picture of some Euro banknotes and various Euro coins.
Datum
Zdroj Vlastní dílo
Autor Avij (diskuse · příspěvky)
Svolení
(Užití tohoto souboru)
May be used freely, although ECB’s banknote image restrictions may apply. My interpretation of those rules is that as long as at most 1/3rd of the banknote is visible, no SPECIMEN texts need to be added. The irregular shapes of the visible banknotes (because of the coins on them) makes the contiguous surface areas significantly smaller, thus making it harder to abuse this image somehow. At least it’d be pretty damn hard to print a portion of this image and fool people into thinking that the printout is a real banknote, which I believe is the intention of the regulations. If you have differing opinions, feel free to use the talk pages.
Další verze
Publikováno v rubrice Zpravodajství