Stadion Giuseppe Meazza známý jako San Siro je fotbalový stadion v italském městě Milán. Je to domácí stadion dvou velkých fotbalových velkoklubů: AC Milánu a Inter Milánu a zároveň jedno z nejproslulejších fotbalových hřišť.

Stadion má kapacitu 85 000 diváků a je jedním z 23 evropských pětihvězdičkových stadionů. Jméno dostal podle slavného milánského fotbalisty Giuseppe Meazzy.

Byl postaven v roce 1926 a stál něco okolo třech miliard lir. Stavba trvala asi 13 měsíců a vzhled stadionu byl vybudován podle vzoru anglických stadionů. Takže tribuny najdeme hned u hrací pochy.

Na stadionu jsou bary, restaurace a pod tribunou je i Milánské muzeum, kde je zaznamenána historie obou milánských klubů. Na San Siru se nehrají jen velké fotbalové zápasy, ale jsou zde pořádány i koncerty nebo jiné zajímavé akce.

Takovou zajímavostí je, že protože se o stadion dělí dva italské giganty (AC, Inter) tak se musí italský los ligy pečlivě vypracovávat, aby nedošlo k tomu že by kluby hráli doma ve stejný den. To se děje jen při derby těchto milánských gigantů.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Publikováno v rubrice Fotbalové stadióny

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.