Royston Drenthe se dal místo fotbalu na hudební dráhu

Spread the love

Fotbalem se nedá živit donekonečna a někteří fotbalisté se již v průběhu kariéry snaží najít jinou cestu, jak si po skončení nejlepšího období vydělat. Někteří hráči však končí poměrně brzy a Royston Drenthe představuje poměrně velkou výjimku, když kariéru ukončil ještě před třicítkou a dal se na hudební dráhu.

Úspěšně nastartovaná kariéra se zadrhla

Drenthe načal velkou fotbalovou kariéru ve Feyenoordu Rotterdam, ale velice brzy se přesunul do slavného Realu Madrid. Ani ve španělském celku nehrál druhé housle a v úvodní sezóně odehrál 25 zápasů, v nichž nastřílel tři branky. Další sezónu také Drenthe nastupoval a celkem si zahrál 26 zápasů, avšak tentokrát žádnou branku nevstřelil. O sezónu později již Nizozemec odehrál pouze deset utkání a příští ročník strávil na hostování ve španělském celku Hércules CF. V dresu Realu Madrid se již neobjevil a přesunul se do Anglie, kde nastupoval v barvách Evertonu. Po angažmá v liverpoolském klubu následovala ruská anabáze v Alaniji Vladikavkaz, kde však Drenthe stihl pouze šest utkání, ale zato nasázel tři branky. Do dalšího ročníku již vyběhl v dresu Readingu, ale ani tam se dlouho nezdržel a přesunul se do Sheffieldu Wednesday. Ročník 2014/2015 strávil v tureckém Erciyessporu, aby se o rok později vydal do Spojených arabských emirátů do klubu Bani Yas Club. Následně měl pokračovat v Kataru, avšak angažmá mu nevyšlo. Drenthe přitom během kariéry nastoupil v jednom utkání i v dresu nizozemského národního týmu.

Z Drentheho se stal Roya2Faces

Po skončení angažmá ve Spojených arabských emirátech se Drenthe nedočkal žádného zajímavého angažmá, ale ve skutečnosti se ani příliš o získání nového fotbalového angažmá nesnažil. Nizozemec se rozhodl přesunout na hudební pole, kde stačil vydat debutový singl nazvaný Paranoia. Do světa singl vydal pod uměleckým pseudonymem Roya2Faces. Jedná se o jeho první samostatný hudební projekt, avšak předtím se již objevil v písních jiných interpretů. Ostatně společně s Ryanem Babelem již v roce 2009 vystoupili v nizozemské radiové show. V rozhovoru pro nizozemská média oznámil, že se již ve zbytku života chce věnovat pouze hudbě a nevrátil by se ani do mateřského fotbalového celku. Uvidíme, zda se bývalý kvalitní fotbalista dokáže prosadit i na poli hudebního byznysu, protože to je těžko předem odhadnutelné. K dobře nastartované kariéře se však Nizozemec s největší pravděpodobností nevrátí a jeho největším úspěchem zůstane působení v Realu Madrid, i když ani to se zase tolika hráčům nepoštěstí.