Další kolo naší nejvyšší fotbalové ligy je za námi a pojďme si v krátkosti shrnout pár vybraných zápasů.

Teplice – Sparta 1:1

Tento duel moc krásných momentů nenabídl, naopak sporných momentů už bylo více. Velkou kontroverzi u hráčů Teplic vyvolal gól sparty. Brankář domácích si totiž šel pro balon, ale byl atakován Frýdkem a skončil na zemi. Většina asi čekala odpískání faulu na brankáře, který byl navíc v malém vápně, ale to se nestalo, pokračovalo se dál a branka byla uznána. Situaci kontroloval i videorozhodčí, ale ani on nenašel pochybení. Pak přišli ještě dvě sporné ruce hráčů sparty ve vlastním pokutovém uzemí, ale ani zde se nepískalo.

Teplice do zápasu pořádně šlápli a nechali pocítit svojí důraznou hru a hodně zákroků bylo na hraně. Brankář sparty Heča poté párkrát skvěle podržel hostující tým, ale i tak na konci zápasu se dokázali teplice prosadit a získat alespoň bod.

Slavia – Příbram 3:1

Příbram přijela dobře připravená a hrála z hlubokého bloku, nutno dodat, že první poločas ze strany slávie byl katastrofální, to také přiznal i kouče sešívaných Trpišovský. Příbram tedy vedla 1:0 a brankář Kolář tak přišel o možnost překonat rekord Petra Čecha v počtu minut bez obdržené branky.

V druhém poločase obhájce titulu dokázal zabrat a svůj tlak přetavil v penaltu, kterou Souček bez problémů proměnil. Po gólu na 1:1 se Příbram začla bát o výsledek a druhý gól vysel na vlásku a také přišel. Nakonec to byl vlastní gól a sešívaní tak otočili utkání a šli do vedení. V poslední části utkání ještě přidal svojí druhou branku v zápase Souček a o osudu Příbrami bylo rozhodnuto.

Liberec – Jablonec 2:2

Ještědské derby vítěze nepoznalo. Zápas to byl divoký a tempo se střídalo na obě strany. Jablonci nemohl hrát zraněný Matoušek, ale jeho spoluhráči ho dokázali zastoupit. Jablonec šel těsně před přestávkou do vedení kdy se prosadil Sýkora, kterému forma v Jablonci jen kvete. Po změně stran se trochu netradičně prosadil domácí Mikula, který moc branek jako obránce nedává. V 52 minutě šel opět do vedení Jablonec a prosadil se Kratochvíl, ale už za pár minut srovnal Pešek na konečných 2:2.

Plzeň – Ostrava 3:0

Plzeň na baník skočila a tlačila se do zakončení, nutno dodat, že defenziva baníku a vůbec celé herní pojetí je tristní. Hráči baníku zápas vůbec nezvládli, měli sice nějaké náznaky šancí a pár střel bylo také zajímavých, ale například bránění ve vápně a laxní přístup v osobních soubojích, to byla hlavní příčina úspěchu domácích. Baník jim to hodně usnadnil a celkově lze říci, že se jim venku moc nedaří a nesbírají tolik bodů jak by měli.

Plzeň čeká příští týden doma Slávia, dojde na souboj velikánů českého fotbalu z posledních let. Rozhodně šlágr kola, který si nenechte ujít.

Foto

Popis
Čeština: Libor Kozák v zápase kvalifikace EURO 2020 Česko-Černá Hora (10. 6. 2019, Andrův stadion, Olomouc)
English: Libor Kozák at EURO 2020 Qualifying Round Czech Republic-Montenegro (10/6/2019, Ander Stadium, Olomouc)