ObrazekTento argentinský kouč procestoval snad celý svět. Ještě než se začal plně věnovat své trenérské kariéře, hrál za Bocca Juniors a po získání francouzského občanství i ve francouzských klubech jako je například Charleville, Racing a Red Star Paříž. Vytrvalý manažer Herrera nevynechal snad jediný aspekt klubu, který by nezkontroloval. Ve španělském fotbalovém klubu Atlético Madrid získal celou řadu ligových titulů. Po uplynutí určité doby v Malaze, Valladolidu a Seville nastoupil do španělské Barcelony.

Pod jeho taktovkou se tento známý klub mohl pyšnit dvěma španělskými tituly a pohár Inter-Cities Fairs mohla nad hlavou zdvihnout také dvakrát. V roce 1960 Herrera opustil Barcelonu a vedení se ujal v klubu Inter Milán.

Helenio se postaral i svým využíváním taktiky totální defenzivy (tzv. catenaccio) o nejslavnější dobu Interu. Byl velkým zastáncem tohoto způsobu hry a byl dokonce jedním z tvůrců. Milán získal tři tituly Série A, dva Evropské poháry a dva Světové klubové poháry. O takovém úspěchu si klub mohl do té doby nechat jen zdát.

O tom jaký je Herrera vynikající trenér svědčí i to, že byl povolán do italské reprezentace. Avšak v průběhu kvalifikace na Světový pohár roku 1962, v době, kdy samotný boj o prvenství začal, byl manažerem Španělska. Helenio Herrera má za sebou velice úspěšnou kariéru trenéra a už navždy zůstane součástí fotbalového světa.

Publikováno v rubrice Úspěšní trenéři

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.