Fotbalový magazín

Boj o záchranu jde do druhé poloviny

Time10.2.2017 Autor: Luboš Řepa

image

Mimořádně vyrovnaný boj o záchranu v nejvyšší soutěži nás nejspíše čeká v jarní části letošního ročníku nejvyšší fotbalové ligy. O tom, jak vyrovnaný tento boj bude, svědčí fakt, že i týmy ze středu tabulky stále nemají zdaleka nic jistého.

 

Příbram (Pravděpodobnost sestupu: 60 %)

Největší nebezpečí hrozí celku Příbrami. Ta sice zakončila podzimní část šňůrou čtyř zápasů bez prohry, přesto má momentálně nejméně bodů a ztráta na čtrnácté místo činí už šest bodů. Jistou nadějí by mohl být právě dobře zvládnutý konec podzimní části, kdy si Příbram jistě zvedla sebevědomí po tragickém úvodu sezóny. Na tuto sérii se však bude Příbrami asi těžko navazovat, jelikož na přestupovém trhu žádnou výraznější posilu nezískala. Naopak, přišla o klíčového útočníka Mahmutoviče, který táhl už tak bezzubý útok.

www.leknaerekci.cz

 

Jihlava (Pravděpodobnost sestupu: 30 %)

O něco lépe než Příbram je na tom Jihlava. Ta se sice nachází na předposledním místě, ale momentálně ji na záchranu chybí pouhé dva body. Kostra týmu navíc zůstala po zimním přestupovém oknu nezměněna a vedení Vysočiny se navíc povedlo přivést Harise Harbu ze Zlína, který by měl pomoci ke zlepšení ofenzivní hry. V tomto ohledu je totiž Jihlava po první polovině ročníku nejhorší z celé ligy, když nastřílela pouhých jedenáct branek.

 

Brno (Pravděpodobnost sestupu: 20 %)

Momentálně mimo sestupové příčky se nachází Brno. Ovšem úspěch to rozhodně není, vedení i fanoušci si rozhodně žádají víc. Napovídá tomu i aktivita na přestupovém trhu, kde se Brnu podařilo získat několik posil, včetně slávistického hráče Jablonského, jenž má za úkol vyztužit defenzivní štít Brna.

 

Liberec (Pravděpodobnost sestupu: 10 %)

Možná trochu vysokou daň za účinkování v Evropské lize platí Slovan Liberec. Ten se nachází až na třinácté příčce a také spadá do zóny, jenž je ohrožena sestupem. Po posledním celku ligy Příbrami, je Liberec druhý nejhorší v počtu inkasovaných branek a právě na tento problém se vedení celku zaměřilo na přestupovém trhu, když přivedlo na hostování obránce Kouřila nebo Mikulu. Vzhledem k tomu, že v jarní části se už bude moci Slovan soustředit pouze na domácí soutěž, očekává se, že tento tradiční celek do nižší soutěže nespadne.

 

Hradec Králové, Dukla Praha, Jablonec (Pravděpodobnost sestupu: 5 %)

Ano, i tyto týmy si rozhodně nemohou být jisti svou účastí v nejvyšší soutěži pro příští rok. Ačkoliv se nachází ve středu tabulky, boj o záchranu bude vyrovnaný a ani náskok nejlepšího z této trojice týmů, Jablonce, jenž má před sestupovým pásmem náskok čtyři body, nemusí být dostatečný.

 

Mohlo by Vás také zajímat

Vrací se Slavia zpátky na výsluní?

Návrh změn pro fotbalovou ligu

Slavia před jarní částí posiluje, promluví do boje o titul?

Plzeň a její vstup do Evropské ligy: Mohla za prohru v Bukurešti pouze sporná penalta?

Veřejné platy fotbalistů v ČR