Fotbalový magazín

Tři nejpřekvapivější přestupy nového roku

Time8.1.2017 Autor: Tomáš Merva

image

Zimní přestupové okno se otevřelo prvního ledna a za pouhý týden stačilo šokovat celý fotbalový svět. Přestup Nigérijce Ndidiho do Leicesteru, Tomáse Rincóna do Juventusu či Turka Malliho do VfL všichni chápou. My vám dnes přinášíme tři nejpřekvapivější a nejméně pochopitelné přestupy. O všechny překvapení se postarala Čínská liga. Říkáte si proč? Hned vám to vysvětlíme.

3.) Carlos Alberto Tévez má vystaráno

Tento přestup byl velkým překvapením, ale vzhledem k věku argentinského útočníka je zcela pochopitelný. Tévez má nejlepší léta za sebou a ve 32 letech si jít přilepšit do Čínské ligy, kde dostanete dobře zaplaceno, není špatné, nemám pravdu? Shanghai Shenhua zaplatila za argentinského kanonýra 11 milionů €. Co je na tomto přestupu překvapující, je hodnota kontraktu. Čínské fotbalové mužstvo udělalo z Carlose podle všeho nejlépe placeného útočníka na planetě.

Tevez - z Wikipedie

2.) Axel Witsel. Přestup do Juventusu? Kdeže…

Ještě v létě to vypadalo, že belgický záložník Witsel, hrající v nejlepších letech, dvanáctého ledna mu bude 28 let, přestoupí do italského Juventusu Turín. Zenit v létě nenašel pádnou náhradu a přestup se měl odehrát až v lednu, ale kdepak. Do všeho se vložil další čínský klub, který přišel s nabídkou, kterou Witsel prý nemohl odmítnout. Zenit za vlasatého středopolaře utržil 20 milionů €. Můžeme tedy konstatovat, že dal Witsel přednost peněžnímu zajištění před slávou.

Witsel - Wikipedie

1.) Talentovaný Oscar dal Chelsea sbohem!

Pokud jsme něco nečekali, tak přestup Oscara do Číny. Je pravda, že pod italským koučem Contem nedostával v systému 3-4-3 takřka žádnou příležitost a cesta na hrací plochu pro něj byla velmi strnitá, nicméně jít se zahrabat do Číny v 25 letech? Stejně jako v předešlých dvou případech si Oscar přijde na obrovské peníze, ale to mohl i po třicítce až by byl za zenitem. Shanghai SIPG do Chelsea za brazilského záložníka poslala 70 milionů €. Oscar si v novém působišti zahraje po boku svých reprezentačních kolegů Hulka a Elkesona.

Oscar - wikipedie

Mohlo by Vás také zajímat

Baráž o MS 2018 se blíží. Kdo by měl postoupit?

Belgie byla nad naše síly, v sobotu nás čeká Norsko

Chelsea, Monako i Juventus mohou již nyní slavit zisk mistrovských titulů

Český večer v Crotone, Jankto a Barák zářili

FC Porto – dlouhodobý vyhledávač talentů