Fotbalový magazín

Ohlédnutí za letošním ME aneb nemalý zázrak z končin uherských a islandských!

Time23.12.2016 Autor: Tomáš Merva

image

Letošní Euro konané ve Francii mělo fantastickou atmosféru. Plno nečekaných výsledků, zvratů, padnutí favoritů a pochopitelně zrození doslova euforických výher zemí fotbalových trpaslíků. Dnes vás, doufám v již plně vánoční náladě, provedeme těmi nejméně očekávanými okamžiky posledního fotbalového mistrovství Evropy.

 

Kdo by to byl řekl? Houževnatí seveřané a národ Ference Puskáse ve vyřazovacích bojích

Překvapení turnaje? Pokud nebudeme počítat celkový triumf party kolem Cristiana Ronalda, která ve finále porazila domácí Francii a dovedla Portugalsko k historicky prvnímu vítězství na Euru, budou jimi ony dva zmíněné národy. Schválně, kdo z vás počítal v osmifinále s Maďary, či dokonce ve čtvrtfinále s hráči Islandu? Myslím, že hádám správně, pokud je číslo přinejmenším velmi nízké.

Euro nevyhráli, domů se ale vraceli jako hrdinové, kteří bojovali pro svůj národ!

Maďarsko i Island byly společně s Portugalskem ve skupině F. Ano, byla to jediná skupina, z které postoupili tři mužstva a navíc, právě tyto reprezentace se postarali o největší překvapení turnaje. Maďaři začali šokující výhrou nad Rakouskem, ve skvělých výsledcích pokračovali i ve zbytku skupinových „matchů“ a celou jí nakonec vyhráli. V osmifinále sic nestačili na Belgii, ovšem doma za své vystoupení sklidily nevídanou slávu.

Vulkánový ostrov se při konečném hvizdu zápasu s Anglií otřásal v základech

Fotbalově malý národ z Islandu svou pouť na Euru dotáhl ještě dále než výherce skupiny F. Co se dělo v Británii při závěrečných minutách osmifinálového zápasu se snad nedá ani popsat slovy. Když Anglii los v prvním vyřazovacím kole přisoudil právě Island, vše se zdálo pro Albion skvělé a taktéž to i začalo. Wayne Rooney ve čtvrté minutě zápasu poslal reprezentaci Anglie do vedení z pokutového kopu. Neuplynula ani čtvrt hodina a Island již vedl 2:1. Přesně v tento okamžik se ukázalo, jak dokáže být silná motivace, když zkrátka a jednoduše chcete vyhrát. Islanďané zápas dotáhli do vítězného konce, a i když následně ve čtvrtfinále padli s Francií, z turnaje odjížděli s pocitem hrdosti!

Na závěr vám přikládáme sestříhané video od UEFY se všemi 108 góly a jménem fotbal-magazin teamu Vám přeji pěkně prožité svátky.

TM / fotbal-magazin.cz

Mohlo by Vás také zajímat

Co dnes dělají? Osudy ghanských vítězů MS do 20 let z roku 2009

Letošní překvapení Ligue 1 OGC Nice

Fotbal je opravdový fenomén. Víte něco i o jeho historii?

Zlatá francouzská dvacítka z roku 2013

Jak dopadli stříbrní vicemistři Evropy do 19 let z roku 2011?