Fotbalový magazín

Megapřestup Oscara do Číny? Šanghaj si připravil 60 milionů eur!

Time19.12.2016 Autor: Dávid Sollár

image

V posledních letech na přestupním poli padají neuvěřitelné částky, důkazem byl během léta například Manchester United, který neváhal za Paula Pogbu zaplatit Juventusu až 105 mil. eur. Co je však zajímavější, astronomické částky nabízejí za fotbalisty působící v Evropě i čínské kluby.

I takto se dá vysvětlit přestup Hulka, který se stěhoval ze Zenitu Petrohrad do Šanghaje za 48 mil. liber. Co je však zajímavé, Šanghaj SIPG má na laně další zvučnou posilu. Do kádru portugalského trenéra Andrého-Villase Boase by mohl přibýt jeho bývalý svěřenec z Chelsea, Brazilec Oscar.

www.leknaerekci.cz

Ten aktuálně nefiguruje v základní sestavě Chelsea a plní pouze roli náhradníka. Navíc zástupci čínského klubu jsou připraveni poslat do Londýna nabídku ve výši 60 mil. liber, což by byl nový rekord. Anglický portál BBC dokonce píše o tom, že tento přestup je již na 90% zrealizován. Pokud by se tak stalo, Oscarův týdenní plat by měl být až 400 tisíc liber. S takovým platem by se dokonce stal třetím nejlepším placeným sportovcem na světě.

Na Oscarovi by Chelsea vydělala balík

Chelsea by s prodejem 25letého Brazilce neměla mít sebemenší problém, dostat za náhradníka 60 mil. liber je nabídka, která se neodmítá. Navíc The Blues by na prodeji hráče pořádně vydělali, Oscar přišel do Londýna v roce 2012 za 25 mil. liber z brazilského Internacionále. Klub by opustil za mnohem větší balík peněz. Ve prospěch jeho odchodu hraje i fakt, že Conte ho sice nasadil do prvních pěti ligových duelů, ale od září si zahrál pouze čtyřikrát.

Oscar by tak v Šanghaji našel větší herní vytížení, v klubu by se setkal s bývalým trenérem Boasem a spoluhráčem z brazilské reprezentace, s Hulkem. Navíc by pobíral doslova královský plat. Budeme svědky této lednové přestupové bomby, nebo z přestupu nakonec sejde?

Mohlo by Vás také zajímat

Nová noční můra hráčů Gijónu se nazývá Kévin Gameiro

TOP hlášky z českých trávníků: Díl první

Co víte o evropských šampionátech? V tomto článku se zaručeně dozvíte víc, než si myslíte!

Prokletí Benfiky nebo jen náhoda? Klub čeká na úspěch v Evropě od roku 1962

Poslední klubové branky 20 legendárních hráčů