Fotbalový magazín

Návrh změn pro fotbalovou ligu

Time6.12.2016 Autor: František Hobizal

image

To, že je třeba naší nejvyšší soutěž zatraktivnit není pochyb. Ligová fotbalová asociace přišla s návrhem nadstavby se třemi skupinami (6-4-6). Navíc by se měla hrát baráž o Evropskou ligu i sestup z ligy.

Nejprve by se odehrálo normálně 30 kol jako dosud, poté by se prvních šest týmů střetlo každý s každým (první tři týmy by měly výhodu domácího prostředí ve třech utkáních). Další skupinu by tvořily týmy na sedmém až desátém místě, kdy sedmá příčka by znamenala účast v baráži o Evropskou ligu. Tým na sedmém místě by se v ní utkal s týmem na čtvrtém nebo pátém místě.

Ostatní mužstva by se utkala o udržení, přičemž poslední tým by sestoupil přímo, týmy na čtrnáctém a patnáctém místě, by hrály baráž o udržení s druhým a třetím týmem z druhé ligy.

Skupina o titul i baráž ano. Chtělo by to ale i snížit počet týmů

Proti těmto změnám bych neměl námitky, určitě bychom si na to zvykli a věřím, že by to ligu zatraktivnilo a myslím, že by bylo stále o co hrát. Mám ale problém s počtem týmů, které v lize jsou. Je pravda, že přibudou i atraktivní zápasy, těch ale určitě nebude tolik jako zápasů, které prakticky nikoho nezajímají. Znamená to totiž i větší porci zápasů pro týmy jako Příbram, Jihlava, jablonec. A to budou zápasy, které se budou opět hrát před prázdnými ochozy. 

Dle mého názoru by bylo určitě vhodným řešením, snížit počet týmů na čtrnáct, možná i dvanáct. Automaticky by došlo ke zkvalitnění ligových mužstev. Zápasy by tak byly zajímavější a atraktivnější.

www.leknaerekci.cz

O navrhovaných změnách ale budou rozhodovat všechny kluby, takže je jasné, že může dojít k určitým změnám. Na konečnou podobu si tak budeme muset ještě počkat. Již teď je ale jisté, že naší nejvyšší soutěž bude i nadále hrát 16 týmů. Těžko očekávat, že by si kluby tuto změnu schválily.

Co říkáte na navrhované změny Vy? zamlouvají se Vám nebo si myslíte, že by to chtělo vymyslet jiný systém?

Mohlo by Vás také zajímat

Vrací se Slavia zpátky na výsluní?

Zahraniční posily pro české kluby? Zatím žádná velká sláva

Slavia před jarní částí posiluje, promluví do boje o titul?

Pavlenka přestoupil do Brém, z Laštůvky je jednička

Oslavy ultras SK Slavia Praha po zisku vytouženého titulu!