Fotbalový magazín

Můj dům, můj hrad! TOP 10 stadionů s největší kapacitou - 2. část.

Time13.11.2016 Autor: František Hobizal

image

5. Camp Nou - 99 500

Největší stadion v Evropě, domov fotbalistů Barcelony. Camp Nou byl původně postaven v roce 1957, v roce 1980 absolvoval výraznou přestavbu, o kterou se zasloužili zejména fanoušci klubu. Na oplátku měly být na stavebních cihlách napsané jejich jména. Vše nasvědčuje tomu, že CampNou projde rekonstrukcí znovu, ta by měla stát téměř 500 mil.

 

4. Bukit Jalil National Stadium - 100 200

Stadion postavený v roce 1998 pro hry Commonwealthu v Malajsii. Nachází se v Kuala Lumpur a je majetkem vlády. Zpočátku býval dějištěm atletiky, nyní je hlavně využíván fotbalovou reprezentací Malajsie. Kromě toho se zde odehrávají i další zápasy, jako například finále národního poháru. Stadion je označován jako jeden z nejpůsobivějších, jaké byly kdy postaveny.

3. Estadio Azteca - 105 000

Estadio Azteca se nachází v Mexiku a je největším stadionem světa, na kterém se hraje výhradně jen fotbal. Tento stadion má bohatou historii, dvakrát hostil finále MS - v letech 1970 a 1986. Jedná se o historický zápis, protože žádný jiný stadion nehostil finále světového šampionátu dvakrát, pouze Estadio Azteca. Kromě toho je domovem mexického Clubu América nebo domácí fotbalové reprezentace.

2. Salt Lake Stadium - 120 000

Nenechte se zmýlit, nemáme na mysli americké Salt Lake. Tento stadion se nachází v Kalkatě, v Indii. Zajímavostí je, že jeho terén netvoří přírodní tráva, ale astroturf. Přestože se jedná o víceúčelový stadion, hraje se zde výhradně jen fotbal. Na domácí duely zde nastupuje indický národní tým a řada fotbalových týmů. V současnosti město staví nové stanice metra, za cílem zlepšit dopravní spojení se stadionem.

1. Rungrado 1st May Stadium - 150 000

Celkově největší stadion na světě. A to nejen, co se týče fotbalu. Výjimku tvoří pouze stadiony postavené pro závody aut. Tento stadion v severokorejském Pyongyang primárně slouží pro Arirang festival a kulturní slavnosti. Rovněž se na něm hrává fotbal. Je zajímavý pro svůj neobvyklý vnější design, má však i své nevýhody. Je neslavný proto, že byl místem popravy několika severokorejských generálů, kteří se pokoušeli spáchat atentát na Kim Čong-ila v roce 1990. Fotbalové zápasy na něm hrává mužská a ženská reprezentace Severní Koreji.

Takto vypadá stadion s největší kapacitou na světě

Takto vypadá stadion s největší kapacitou na světe.

 

 

Mohlo by Vás také zajímat

10 největších stadiónů - 1.část

Pýcha, koloseum Mnichova: Čím je výjimečná Allianz Arena?

Stamford Bridge - pohledem českého fanouška

TOP 5: Které evropské stadiony navštívit kvůli atmosféře?