Fotbalový magazín

Ousmane Dembélé - hráč budoucnosti

Time29.10.2016 Autor: František Hobizal

image

Narodil se v pětadvacetitisícovém městečku ve Vernonu v Normandii, ale již od svých třinácti let nastupuje za nedaleko sídlící celek Stade Rennes. V Rennes odehrál celé čtyři sezony coby hráč mládežnického týmu, rok nastupoval za jeho B tým a další rok působil v áčku. Po jediné sezóně jako devatenáctiletý do německého Dortmundu, kde Dembélé ohromuje fanoušky v 1. Bundeslize.

Na reprezentační scéně ještě loni nastupoval za francouzskou U18 a U19. Letos si již stihl odbýt debut mezi U21 i v seniorské reprezentaci, kde nastoupil ke dvěma duelům.


Produkt akademie Rennes
Rennes, za které kdysi hrával i Petr Čech, si mladého tohoto mladého hráče vychovali zcela sami. Vedení i fanoušci si rozhodně představovali jeho delší setrvání v áčku tohoto týmu, bohužel pro ně, ale jeho talent nemohl uniknout věhlasnějším týmům v Evropě. Jeho debut v Ligue 1 přišel 6. listopadu v duelu proti Angers, premiérové trefy se jako osmnáctiletý dočkal hned v dalším duelu proti Bordeaux. Rychlý univerzál se ihned zapracoval mezi opory týmu a s Rennes nakonec zakončil sezonu na osmém místě, v jednu chvíli to ale měli rozehrané i na pohárovou Evropu. Dembélé nakonec sezonu zakončil se ziskem dvanácti branek a dokonce se stal nejlepším střelcem svého týmu. Ještě v průběhu sezony po něm začala pokukovat Barcelona, Monako a hlasitě se ozýval také Bayern. ''Nevšímám si toho, co se píše v novinách. Pro další tři roky jsem hráčem Rennes, jsem klidný,'' nechal se slyšet křídelník Rennes. 
Nakonec všem zájemcům o jeho služby vypálil rybník další zájemce, německý Dortmund. Před odchodem do Německa ještě stihl vyhrát kategorii mladík roku v Ligue 1.Nevídaný univerzál
Mezi jeho největší přednosti patří jeho univerzálnost, díky které může nastoupit na každém postu v záložní řadě, nejlépe se ale cítí na pravém křídle. Dembélé má pro svou univerzálnost obrovské předpoklady, je totiž obounohý fotbalista v plném smyslu slova, má snad obě nohy stejně kvalitní -  přihrává, střílí a dokonce i rohové kopy zahrává levou i pravou nohou. Navíc je velmi rychlý a na svůj věk má již solidní přehled ve hře. Bude jistě velmi zajímavé sledovat další vývoj jeho kariéry na klubové i reprezentační úrovni.


V Dortmundu skvělý od přípravy
Dortmund za něj zaplatil bretaňskému celku 15 milionů euro a podepsal s ním smlouvu do roku 2021. Již v přípravě se však Dembélé ukazoval ve skvělém světle. Obrany soupeřů  byly při jeho výpadech často bezradné a jeho technické finesy bavily fanoušky. Hned po přípravných duelech si od trenéra vysloužil velikou pochvalu. ''Dembélé se ukazuje ve skvělém světle, používá obě nohy a má skvělou kontrolu míče. Skvělé se zařadil do týmu, je velmi skromný a přátelský. Jeho výhodou je navíc velká univerzálnost,'' pronesl kouč vestfálského týmu. Pro velkou část fanoušků Dortmundu to je zatím nejlepší hráč této sezony, i když zatím vstřelil pouze jednu branku (nepočítáme-li přípravná utkání). Na svém kontě má v každém zápase spoustu průnikových přihrávek, které jsou většinou směřovány na svého kolegu z ofenzívy Aubameyanga, který je zúročuje v góly.

autor: fotbal-magazin.cz

Mohlo by Vás také zajímat

Finále Ligy mistrů se blíží, obhájí Real vítězství

Arsène Wenger zůstává v Arsenalu. Je to pro tým ještě dobře?

Bayern Mnichov má za sebou nejhorší sérii století

Žilina - zasloužený podzimní mistr, v klubu vsadili vše na jednu kartu - koncepce vpřed!

Další odvety Ligy mistrů. Kdo by měl postoupit?