Fotbalový magazín

Získá Juventus sedmé Scudetto v řadě? Proti je Neapol a také Inter Milán

Time26.11.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

Zdá se, že Juventus to v italské lize tentokrát jednoduché mít nebude. O Scudetto se totiž kromě Staré dámy uchází i momentálně vedoucí celek z Neapole a taktéž Inter Milán. Rozhodnout mohou vzájemné zápasy, ale i lavička.

V Itálii se blíží polovina nového ročníku a Juventus je zatím trochu stranou. Serii A vévodí Neapol společně s Interem Milán, mírně pozadu je poté Stará dáma a oba římské celky. Italská liga tak poprvé po delší době slibuje zajímavou a dramatickou podívanou.

Inter Milán už má za sebou zápas čtrnáctého kola, pojďme si ale popsat tabulku tak, jak vypadala po třináctém kole. V čele byla Neapol, která v éře Maurizia Sarriho předvádí opravdu nádherný, ofenzivní fotbal. Partenopei v úvodních třinácti zápasech ještě neprohráli, navíc mají skvostné skóre 34:9.

V úvodu sezóny se jim opět zranil Arkadiusz Milik, Neapol ale po jeho zranění z úvodu minulého ročníku začala sázet na Driese Mertense. Belgický útočník si navíc skvěle rozumí s křídelníky Lorenzem Insignem a José Callejónem, své si odehraje i slovenský záložník Marek Hamšík. V dobré formě je poté celá obrana včetně defenzivního záložníka Allana, Pepe Reina navíc taktéž příliš nechybuje.

I proto se zdá, že by Neapol mohla útočit na Scudetto. Hned v závěsu je ovšem Inter Milán, který přes léto velmi dobře posílil svůj tým a s Lucianem Spallettim taktéž bude bojovat o nejvyšší příčky. Střelecky řádí Mauro Icardi, hru poté tvoří duo Perišič - Candreva, v obraně dominuje Milan Škriniar a velmi dobré výkony odvádí i Samir Handanovič v brance.

Ani Stará dáma na tom není zle, už ovšem tolik nedominuje. Naposledy Juventus podlehl Sampdorii a po třinácti kolech ztrácí na čelo čtyři body. Bojovat chtějí i oba římské celky, pokud AS Řím zvládne dohrávku, dostane se před Juve. Pokud zvládne dohrávku i Lazio, na turínský velkoklub se bodově dotáhne.

Největším favoritem na titul ale stále zůstává Juventus. Rozhodnou především tři faktory. Prvním takovým jsou vzájemné zápasy. Neapol si s Juventusem zahraje na začátku prosince, hned v dalším kole bude Juventus hostit Inter Milán a den před Vánoci Stará dáma přivítá římské Vlky.

Juventus tak v závěru úvodní poloviny soutěže nečeká nic jednoduchého a dost možná se zde bude lámat chleba. Druhým faktorem bude zajisté zímní přestupové období. Juventus se údajně domluvil s Emre Canem, Inter Milán získá Ramirese a jedná o příchodu Javiera Pastoreho, Neapol by zase měl posílit Fabio Quagliarella.

Posledním faktorem, možná tím nejdůležitějším, bude lavička. Tu má Juventus z tria nejsilnějších bezpochyby nejsilnější. Neapol v útoku sází pouze na Driese Mertense, žádného jiného klasického kanonýra nemá. Inter to má podobně s Mauro Icardim. Lépe na tom není ani Lazio, které nyní táhne Ciro Immobilem. Juventusu může konkurovat pouze AS Řím, který má na lavičce několik kvalitních hráčů včetně Patrika Schicka, který by se měl brzy vrátit po svém zranění.

Suma sumárum, pokud se Interu, Neapoli či Laziu zraní útočník číslo jedna, nebude to mít daný celek vůbec jednoduché. Právě tento fakt favorizuje na titul Starou dámu. Jak již ale známe fotbal, vše nakonec může být jinak. A co myslíte Vy? Získá Juventus sedmé Scudetto v řadě nebo se tentokrát bude radovat někdo jiný?

Zdroj obrázku: zimbio.com

Mohlo by Vás také zajímat

Derby AS vs Lazio: Ty pravé bitvy o Řím

Bayern Mnichov má za sebou nejhorší sérii století

Real hlásí problémy ve středu zálohy

Fotbalové akce roku 2017. Na co se těšit?

TOP 5: nejvydařenější přestupy této sezóny