Fotbalový magazín

Kam kráčí fotbalová Sparta?

Time20.11.2017 Autor: admin

image

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o fotbalové dění jistě ví, že na Spartě se za poslední poměrně velmi krátkou dobu vystřídalo několik fotbalových koncepcí. Každá z těchto vizí měla Spartu posunout na fotbalový trůn v domácí lize a dopomoci k úspěchům i na evropské scéně. Každá z těchto koncepcí měla jepičí život a hned první neúspěch jí vlastně nekompromisně ukončil.

V létě se vedení letenského týmu, lépe řečeno její majitel pan Křetínský rozhodl, že angažuje zahraničního trenéra. Volba padla na italského kouče Stramaccioniho. Andrea Stramaccioni si přivedl poměrně rozsáhlý realizační tým a neuvěřitelné množství posil, dostal volnou ruku a potřebné změny ve Spartě mohly začít.

V pátečním zápase proti Jihlavě však již v základní sestavě nastoupily pouze dvě letní posily (Štětina, Mavuba) a po shlédnutí tiskové konference letenského trenéra po tomto zápase to vypadá, že Sparta opět ustoupila z nastoupené cesty a budeme si muset počkat s čím přijde v zimní pauze.

 

Nebudu a ani nechci polemizovat o tom, zda Lafata má hrát v základní sestavě ani o tom, zda by trenér měl stavět například Martina Frýdka, případně jiné hráče. Z principu je však špatně, mluvit trenérovi do jeho práce. Do práce, za kterou nese před fanoušky zodpovědnost právě on.

 

Co bude muset sparťanský fanoušek ještě unést?

Majitel Sparty, pan Křetínský, sype do týmu nemalé prostředky. Na naše poměry jsou to částky opravdu gigantické. Je třeba si však uvědomit, že za poslední velmi krátkou dobu, mají ve Spartě již několikátou koncepci a že velmi často doplácí právě na své vlastní chyby. Je to on, kdo rozhoduje o všem podstatném v letenském týmu a je to on, kdo se obklopil lidmi, kteří ve Spartě pracují.

Všichni by si měli uvědomit, že nepracují pro nějaký provinční klub, ale pro nejúspěšnější a nejznámější fotbalový klub s největší fanouškovskou základnou u nás. A je férové říci, že za současného vedení těch úspěchů moc nebylo.

Nemohu nezmínit ani špatnou komunikaci Sparty směrem k veřejnosti a ke svým fanouškům. Kde chybí informace, nastupují spekulace. 

Mohlo by Vás také zajímat

Boj o záchranu jde do druhé poloviny

Zlín – vítěz českého poháru může hrát skupinu EL

Obě pražská "S" na soustředění ve Španělsku

Sparťanský podzim 2016. Úspěch v Evropě, v lize zatím ztrácí.

Proč je volba trenéra Sparty logickým krokem ?