Fotbalový magazín

Kolik manažerů anglických celků bude do konce roku propuštěno?

Time7.11.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

V Anglii se v úvodu sezóny rozdává jeden padák za druhým. Již čtyři manažeři neustáli špatný začátek ročníku a zdá se, že toto číslo zdaleka nebude konečné. Kdo by své místo mohl opustit ještě do konce kalendářního roku?

Jako první byl vyhozen Frank de Boer z Crystal Palace, poté se poroučel Craig Shakespeare z Leicesteru a už o týden situaci neustál ani Ronald Koeman, který trénoval Everton. Včera se navíc poroučel další manažer, špatný úvod sezóny potkal West Ham a tak vedení vyhodilo Slavena Biliče.

Toho nahradil David Moyes, který skvěle trénoval Everton, ale následně neuspěl v Manchesteru United a loni se Sunderlandem dokonce sestoupil. Ani on tak rozhodně nemá nic jistého. Momentálně se ale kýve několik dalších trenérských židlí.

Nic nemá jistého Antonio Conte. Loni sice vyhrál titul s Chelsea, jenže letos se Blues trápí a Ital údajně nemá dobré vztahy s vedení, především s majitelem Romanem Abramovičem. Několik let už se spekuluje o odvolání Arséne Wengera, ten by ale situaci v Arsenalu měl ustát.

Jednoduché to nemá ani Jürgen Klopp se svým Liverpoolem a pokud by neuspěl v Lize mistrů (na mysli máme alespoň postup mezi šestnáct nejlepších), také by mohl na lavičce Reds skončit. Velmi blízko ke konci má poté manažer Swansea Paul Clement, jeho asistent Claude Makélélé už dokonce skončil. Zde se ale jednalo o dobrovolný odchod, francouzská legenda zamířila do Belgie.

A konečně, své místo nemá jisté ani manažer Southamptonu Mauricio Pellegrino. Jeho tým získal v jedenácti zápasech jen třináct bodů a vedení údajně uvažuje o možných variantách. 

Mohlo by Vás také zajímat

Češi kvalifikaci zakončili povinnou výhrou nad San Marinem

Ancelottiho v Bayernu nahradila bývalá modla. Bude ale Heynckes úspěšný?

Liga mistrů má na programu odvety. Kdo by mohl postoupit?

Fotbalová města: Dortmund

El Clásico může definitivně rozhodnout o titulu. Jak dopadly předchozí bitvy španělských gigantů?