Fotbalový magazín

Baráž o MS 2018 se blíží. Kdo by měl postoupit?

Time27.10.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

Baráž o světový šampionát, který se příští rok uskuteční v Rusku, se nezadržitelně blíží. Evropská část nabízí hned čtyři zajímavé souboje o čtyři místenky na východ Evropy. Kdo by se měl dle papírových předpokladů v Rusku objevit?

Z devíti skupin vzešlo devět týmů na druhých místech, jen osm z nich ale postoupilo do baráže. Slovensko mělo nejnižší počet bodů a tak do baráže nezasáhne. Zbylých osm celků se popere o čtyři místenky do Ruska.

První dvojici tvoří Itálie a Švédsko. Favoritem tohoto utkání je jednoznačně tým okolo gólmanské legendy Gianluigiho Buffona. Švédové sice dokázali rozstřílet Lichhtenštejnsko, ale v posledním utkání podlehlo Nizozemsku. Švédové sice měli postup téměř jistý, nicméně prohra s Oranje byla jasná. 

Itálie se v posledních zápasech trápila a fanoušci doufají, že do reprezentace bude znovu povolán Mario Balotelli, který má v Nice velice dobrou formu. Pro Itálii hraje ale především fakt, že naposledy Švédové ve vzájemném utkání uspěli před třiceti lety.

Naposledy před deseti lety se střetly reprezentace Irska a Dánska, tehdy z toho byla jasná výhra ostrovního celku v poměru 4:0. Favorita nicméně nyní bude velmi těžké určit. Dánové v posledních osmi zápasech neprohráli, to Irové překvapivě nestačili doma na Island a následně ani na Srbsko. Mírným favoritem jsou tudíž hráči Dánska.

Uspět by jistě měli Chorvaté, kteří mají kvalitnější celek než-li Řekové. V dvojutkání se ovšem může stát cokoliv a tým okolo Maria Mandžukiče a Luky Modriče nesmí nic podcenit. Rozhodně ne tak jako v posledním domácím utkání proti Finsku, kdy Chorvaté přišli o přímý postup.

A favoritem na postup budou i Švýcaři, kterým v cestě stojí Severní Irové. Švýcarsko až do poslední chvíle vedlo svou skupinu, kvůli porážce s Portugalskem ale nakonec o jistotu MS přišlo. Nyní nastoupí proti celku, který uspěl v naší skupině a s Českem získal čtyři body. Severní Irové ovšem poslední dva zápasy vůbec nezvládli, po porážce s Německem přišla i senzační porážka v Norsku. Postup by tak měli ukořistit Švýcaři. 

Zdroj obrázku: zimbio.com

Mohlo by Vás také zajímat

Jaké jsou šance českých celků v EL na postup?

Turínský král Belotti se blýskl dalším hattrickem

TOP 20 hráčů s nejvyššími platy v sezoně 2016/2017

Evropské celky, které si drží neporazitelnost v letošní sezóně

V Kataru byli Češi úspěšní, to domácí reprezentace získala jen bod