Fotbalový magazín

Češi kvalifikaci zakončili povinnou výhrou nad San Marinem

Time9.10.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

Nakonec třetí místo obsadila česká reprezentace ve své kvalifikační skupině o mistrovství světa 2018 v Rusku. V posledních dvou duelech naši reprezentanti zabrali, výhry proti Ázerbajdžánu a San Marinu jsou ovšem spíše povinné.

České reprezentaci nevyšel především úvod, kdy v obou domácích duelech nevstřelila ani branku. Stalo se tak v Praze proti Severnímu Irsku a v Ostravě proti Ázerbajdžánu. Ještě horší start měli Slováci, ti se ale dokázali z těžké situace vyhrabat a nyní jsou poměrně blízko baráži.

To naše reprezentace si na světovém šampionátu se stoprocentní jistotou nezahraje. Definitivně o tom rozhodl duel na půdě Severního Irska, předtím Češi srdnatě bojovali o bod v Praze s Německem. Jenže po tomto dvojutkání bylo rozhodnuto, Němci půjdou přímo a na Severní Irsko bude čekat baráž.

Češi nakonec skončili na třetí pozici, i díky dvěma výhrám proti outsiderům. V Ázerbajdžánu spálil český tým několik šancí, rozhodčí pro němu navíc odpískal přísnou penaltu. Přesto svěřenci Karla Jarolíma zvítězili 1:2 a dobře se naladili na rozlučku proti San Marinu. 

V Plzni to byla jasná záležitost, Češi mohli nasázet klidně i deset branek, nakonec zvítězili 5:0. Dvakrát se trefil Michael Krmenčík, náš nejlepší střelec v kvalifikaci. Celkem se v kvalifikaci o MS 2018 objevilo pětatřicet hráčů a hned osm z nich dokázalo skórovat. Češi vstřelili celkem sedmnáct branek, stejně jako druhé Severní Irsko a čtvrté Norsko. Oproti Irům ale inkasovali deset branek, tedy o čtyři více.

Nakonec chyběly čtyři body, tedy ty, které česká reprezentace ztratila v úvodu. Podle kouče Karla Jarolíma je ovšem na čem stavět a tým se za tu dobu zlepšil. Dostane ale zkušený trenér vést reprezentaci i v kvalifikaci o mistrovství Evropy?

Zdroj obrázku: zimbio.com

Mohlo by Vás také zajímat

Kolik manažerů anglických celků bude do konce roku propuštěno?

Liga mistrů má na programu odvety. Kdo by mohl postoupit?

Fotbalová města: Dortmund

Získá Juventus sedmé Scudetto v řadě? Proti je Neapol a také Inter Milán

Belgie byla nad naše síly, v sobotu nás čeká Norsko