Fotbalový magazín

Zahraniční posily pro české kluby? Zatím žádná velká sláva

Time26.6.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

Především oba pražské kluby, tedy Slavia a Sparta, se začaly před novou sezónou ve velkém posilovat. Jedná se ovšem o zahraniční hráče v poměrně pokročilém věku. Je to ale opravdu nutné?

Plzeň se posiluje především o české hráče, další dva celky, které letos bojovaly o titul, uhánějí zahraniční hráče. Slavia přivedla ukrajinského univerzála Ruslana Rotana, kterému je již pětatřicet let. V jednání je navíc bývalý turecký reprezentant Halil Altintop, kterému ale letos bude taktéž pětatřicet roků.

Dále Slavia získala záložníka Jakuba Hromadu a obránce Jakuba Jugase, navíc přišel i Jan Laštůvka. Tomu ale brzy bude také 35 let. A nejinak na tom je i Sparta. Útočník Marc Janko má již čtyřiatřicet let, na cestě je devětadvacetiletý bek Udinese Thomas Heurtaux či sedmadvacetiletý křídelník Tal Ben Chaim.

Suma sumárum, pražské celky sice posilují, ale zatím není důvod nijak slavit. Jedná se sice o známé, nicméně v mnoha případech o vyčpělé hráče, které mají to nejlepší za sebou. V případě Janka či Altintopa můžeme hovořit o tom, že před sebou mají jen jednu kvalitní sezónu.

Na velké jméno, které některému českému celku může něco přinést, tak stále čekáme. Je ovšem otázkou, zda se nějakého velkého a kvalitního podpisu skutečně dočkáme. Přinese nám snad něco Viktoria Plzeň?

Zdroj obrázku: zimbio.com

Mohlo by Vás také zajímat

Sparťanský podzim 2016. Úspěch v Evropě, v lize zatím ztrácí.

Obě pražská "S" na soustředění ve Španělsku

Král střelců? Nejhorší za posledních sedm let

Boj o titul i záchranu. Rozhodnou již zítřejší zápasy?

Veřejné platy fotbalistů v ČR