Fotbalový magazín

Donnarumma jako vynikající gólman. A hamoun?

Time16.6.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

Fotbalový talent se mu upřít nedá. Už v osmnácti letech patří Gianluigi Donnarumma mezi nejvyhledávanější gólmany planety. Ke svému mateřskému celku se ale nyní nezachoval příliš férově. V Itálii tak nejspíš skončil. 

Je mu teprve osmnáct, už v šestnácti zasáhl do koloběhu italské Serie A. Góman Gianluigi Donnarumma se objevil na fotbalové scéně téměř ze dne na den a okamžitě začal být srovnáván s Gianluigim Buffonem.

Zatímco ale Buffon je věrný svému Juventusu, o Donnarummovi to neplatí. Mladý italský gólman totiž odmítl prodloužit kontrakt a příští léto se může stát volným hráčem. Milánskému AC tak pořádně zavařil. Rossoneri se začali mohutně posilovat a zdá se, že nově vytvořený celek by mohl obrat Juventus o další Scudetto. Bez Donnarummy to ale snadné nebude.

Arsène Wenger zůstává v Arsenalu. Je to pro tým ještě dobře?

O francouzském trenérovi Arsenalu se dlouhodobě hovoří jako o strůjci posledních neúspěchů...

Vedení AC nabítzelo gólmanovi údajně až 5 milionů eur ročně, ani to ale Donnarummovi nestačilo. Vše nejspíš ztroskotalo na výkupní klauzuli, kterou chtěl mít hráč ve smlouvě. Mino Raiola, agent Donnarummy, odhalil, že v případě nepostupu Milána do Ligy mistrů by byla výkupní klauzule jen 10 milionů eur. A s tím AC Milán nesouhlasil.

Letos totiž dostal za Donnarummu až sedminásobně vyšší nabídky. Manchester United dokonce nabízel 75 milionů eur, ani s takovou částkou ale neuspěl. Nyní ale bude muset Milán slevit minimálně na polovinu. Zájem o italského gólmana má Real Madrid a taktéž Paris St. Germain. S první oficiální nabídkou se vytasil Bílý balet, nabízí ovšem jen 30 milionů eur. Pokud se ovšem neobjeví vyšší nabídka, bude AC pravděpodobně souhlasit.

Také, co jiného mu zbývá. Gianluigi Donnarumma bude jednou nesporně světovým gólmanen. Nyní si ale znepřátelil všechny fandy Rossoneri. 

Zdroj obrázku: zimbio.com

Mohlo by Vás také zajímat

Dirk Kuyt ukončil kariéru, loučil se titulem

Ronald Koeman - obránce, který nasázel přes 200 branek

Xabi Alonso v létě uzavře poslední kapitolu kariéry

Podolski se s reprezentací rozloučil parádním gólem

Božský Frank pověsil kopačky na hřebík