Fotbalový magazín

Arsène Wenger zůstává v Arsenalu. Je to pro tým ještě dobře?

Time13.6.2017 Autor: Pavel Černý

image

O francouzském trenérovi Arsenalu se dlouhodobě hovoří jako o strůjci posledních neúspěchů londýnského klubu. Výsledky týmu v posledních letech skutečně neodpovídají tradici a ambicím. Francouzský kormidelník však i nadále zůstává, i přes protesty příznivců klubu.

Žádný úspěch v Lize mistrů

O Wengerovi se dlouhodobě hovoří jako o muži, který nechce utrácet peníze za velké hvězdy, ale dobře pracuje s mladými talenty. To však na přední příčky Premier League nestačí. Poslední titul Arsenalu se datuje k sezóně 2003/2004, což už je skutečně pořádná řádka let.

Nejlepší střelci pěti nejprestižnějších soutěží

Zlatan Ibrahimovič, Robert Lewandowski, Gonzalo Higuaín, Luis Suárez či...

Od té doby sice tým čtyřikrát vyhrál FA Cup, ale to není trofej, kterou by si fanoušci žádali. Ani v Lize mistrů nezaznamenal Arsenal žádný kýžený úspěch, kdy v poslední době často končil na kopačkách Bayernu Mnichov. V letošním ročníku Premier League však Arsenal zklamal a po dlouhých letech se nedokázal probojovat na příčky zajišťující účast v dalším ročníku nejslavnější klubové soutěže. Wenger však i přes neúspěch podepsal novou dvouletou smlouvu.

Protesty proti Wengerovi

Zkušený Francouz vede Arsenal již od roku 1996. Před novým ročníkem potřebují posílit, nicméně hovoří se i o dalších odchodech opor. Wenger tedy ustál velkou kritiku odpůrců, kteří požadovali manažerův odchod. Na zápasech se objevovaly transparenty požadující odchod Francouze, ale odehrálo se i několik protestních akcí. I z toho důvodu údajně Wenger dlouho zvažoval, jestli má na lavičce londýnského klubu pokračovat. Vedení Arsenalu mělo Wengerovi přislíbit přibližně 100 milionů liber na letní posily, což už je slušný balík peněz, za který se dají pořídit kvalitní hráči. Uvidíme, jestli se tedy Wengerovi podaří rozšířit sbírku 16 trofejí s Arsenalem. Těžko však hodnotit, zda může zkušený lodivod týmu ještě něco dát, protože v posledních letech nepředvádí zrovna povedené tahy na přestupovém trhu.

zdroj obrázku: commons.wikimedia.org, autor obr.: joshjdss

Mohlo by Vás také zajímat

Platy rozhodčích Vás určitě překvapí

Ventura u Italů skončil. Kdo jej může nahradit?

Co čekat od nadcházejících odvet Ligy mistrů?

Belgie byla nad naše síly, v sobotu nás čeká Norsko

Španělsko: opět Barcelona vs Madrid