Fotbalový magazín

Italská legenda se rozhodla. Kdy skončí s kariérou?

Time12.6.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

Italský gólman Gianluigi Buffon letos v Lize mistrů opět neuspěl a jeho kariéra už se pomalu chýlí ke konci. Kdy fotbalová legenda pověsí své kopačky na hřebík? Buffon už je údajně rozhodnutý, může to ale změnit jediný titul.

Buffonovi po finále Ligy mistrů sezóna neskončila, italská gólmanská legenda následně odcestovala na reprezentační sraz Itálie. Nyní už má devětatřicetiletý brankář dovolenou, po ní se chce chystat na novou sezónu.

Ta by ovšem mohla být tou poslední. "Konec kariéry po MS 2018 v Rusku? Na 99,9 procenta tomu tak bude," nechal se slyšet Buffon. V rozhovoru pro Sky Sports Italia dále uvedl: "Jeětě mě čeká náročná a intenzivní sezóna s mnoha zajímavými cíli."

Je ale také možné, že si Buffon kariéru prodlouží. Stane se tak v případě, že by Juventus konečně získal titul v Lize mistrů. "Máme dohodu, že v případě vítězství v Lize mistrů bych zůstal. Rád bych se zúčastnil mistrovství světa klubů a následně bych se pokusil získat ještě několik titulů," dodal sympatický italský gólman.

Zdroj obrázku: zimbio.com

Mohlo by Vás také zajímat

Obrovský talent Christian Pulisic - americké překvapení Borussie Dortmund

Nezapomenutelný Ronaldinho loni v září ukončil kariéru

Nejlepší střelci pěti nejprestižnějších evropských soutěží

Uvidíme ještě někdy ve hře duo Gotzeus?