Fotbalový magazín

Jak by dopadly Sigma Olomouc a Baník Ostrava bez posílení

Time7.6.2017 Autor: Pavel Černý

image

Máme za sebou sice teprve konec dalšího ročníku nejvyšších dvou fotbalových soutěží České republiky, ale přesto je třeba se podívat na novou sezónu. O patro výš se vrátily dva tradiční kluby – Sigma Olomouc a Baník Ostrava. Zkusme se podívat na to, jaké by tyto týmy měly šanci na udržení v nejvyšší soutěži, pokud by výrazněji neposílily.

Sigma Olomouc – možnost udržení při zachování opor

Olomoucký celek kráčel druhou ligou bez větších problémů a nakonec získal 69 bodů, přičemž postup do nejvyšší soutěže oslavil již 3. května. Určitou sílu tedy Sigma má, nicméně otázka je, zda by to stačilo na udržení v nejvyšší soutěži. Sigma měla ve svém středu dvojici velmi úspěšných střelců – 18 gólů nastřílel Jakub Plšek a 16 branek přidal Tomáš Chorý. Pokud by se Olomouci oba podrželo udržet, určitě by to bylo pro celek z Hané dobré. V obraně se Sigma opírala o výkony Srba Radakoviće, Martina Sladkého, Michala Vepřeka i veterána Aleše Škerleho. Kromě Sladkého se jedná o hráče prověřené nejvyšší soutěží, nicméně v případě Škerleho už může hrát roli vyšší věk. Posilu do zadních řad by Olomouc jistě uvítala. Zajímavým jménem by mohl být David Rozehnal, který stále nastupuje v nejvyšší belgické soutěži a svými zkušenostmi by jistě pomohl. Ve středu pole si své odvedli Zahradníček, Houska a Falta. K nim ještě musíme přidat kanonýra Plška – všechno jsou hráči ročníku 1993, takže fotbalisté v plné síle, na kterých by hra Sigmy měla stát. Zkušenosti s druhou ligou jistě těmto hráčům dali hodně, avšak nějaká posila by se také hodila. V útoku řádil stále relativně mladý Tomáš Chorý, o kterého však bude velký zájem i v dalších klubech. Jakub Petr a Jakub Yunis mají na svém kontě také dost odehraných zápasů, leč o produktivní útočníky se nejedná. I zde by se Sigmě posila hodila.

Baník Ostrava – bez posílení by měl velké problémy

Ostravský Baník zažil krize a herně to místy nebylo optimální. Ostrava bojovala o postup s Opavou až do úplně posledního kola, kdy dokázala přejet Znojmo a do první ligy se vrátila. Určitou zárukou může být majitel Brabec, pod nímž to vypadá na návrat lepších časů do chlouby Ostravy. Velkou oporou týmu byl brankář Petr Vašek, který může plnit roli jedničky bez problémů i v první lize. V obraně se stal největší oporou Tomáš Zápotočný, i když ani on se nevyhnul chybám, takže bez posílení defenzivy to bude mít Baník velmi těžké. V záloze patřil k oporám po letech uzdravený Tomáš Mičola, u něhož zatím není jasné, zda bude v Baníku pokračovat. Branky v dresu Baníku stříleli i Azevedo, Hlinka či Nerad, leč ani záloha nemá prvoligové parametry. Největší problém má však ostravský celek v útoku, kde Jakubov, Pekár ani Urgela nenaplňují parametry ligového kanonýra. U Baníku je tedy nezbytně nutné posílení, pokud se Ostrava nemá po roce vrátit do druhé ligy.

zdroj obrázku: commons.wikimedia.org, autor obrázku: 

Mohlo by Vás také zajímat

Král střelců? Nejhorší za posledních sedm let

Sparťanský podzim 2016. Úspěch v Evropě, v lize zatím ztrácí.

Oslavy ultras SK Slavia Praha po zisku vytouženého titulu!

Plzeň nebo Slavia? Kdo získá český titul?

Plzeň na jarní část postupně posiluje