Fotbalový magazín

Prosadí se Leroy Sané v Manchesteru City?

Time25.10.2016 Autor: František Hobizal

image

 

Lidem dobře znalým fotbalového prostředí asi není třeba jméno Leroy Sané příliš zdlouhavě představovat. Jedná se o talentovaného fotbalistu, který na sebe upozornil během angažmá v týmu Schalke 04, který ho objevil pro velký fotbal. V nedávné době Sané přestoupil do anglického Manchesteru City. Ovšem takový přestup je samozřejmě hodnocen ze všech stran, protože spoustě mladých hráčů, se příliš brzké angažmá v TOP klubu nevyplatilo.

Reprezentant Německa

Leroy Sané se ze Schalke do Anglie přestěhoval v srpnu 2016, přičemž v novém působišti podepsal smlouvu na dlouhých pět roků. Na povrch prosákly informace, že Manchester City měl za Saného zaplatit přibližně 37 milionů liber, což je v přepočtu zhruba 1,18 miliardy korun. Sané na první pohled působí trochu exoticky, což je způsobeno faktem, že jeho otcem je bývalý senegalský fotbalový útočník Souleyman Sané. Matkou Leroye je pak bývalá německá gymnastka Regina Weberová, takže Leroy má výborné genetické předpoklady. I když má částečně africké kořeny, odmala působí v Německu a Německo také reprezentuje. Sané má dokonce již prvních několik startů v německém A týmu a byl účastníkem EURO 2016 ve Francii.

Premiéra v derby

V současné době manchesterské klub trénuje Pep Guardiola, což byl jeden z důvodů, proč se Leroy Sané rozhodl pro přesun právě do tohoto klubu, protože věří, že právě pod španělským stratégem může ideálně pokročit ve vlastním vývoji a dosáhnout velkých úspěchů. Mladý křídelník si alespoň otestuje svoje schopnosti, protože v Manchesteru City se nachází celá řada skvělých fotbalistů. Sané již premiérově naskočil do utkání Premier League, když v šedesáté minutě přišel na trávník slavného Old Trafford v manchesterském derby. Hostům se podařilo uhájit vedení, takže talentovaný německý legionář mohl být spokojen. Ovšem otázka dlouhodobého prosazení v kádru nabitém hvězd není snadno zodpověditelná. Před nedávným časem Manchester City s velkou pompou přiváděl podobně šikovného krajního hráče za velkou sumu peněz – jednalo se o Raheema Sterlinga, který přicházel s velkými očekáváními z Liverpoolu, nicméně zatím potenciál nenaplnil. Podobně může dopadnout i Sané, i když tomu je předpovídána ještě o něco lepší budoucnost. V případě Sterlinga se jaksi zasekl růst hráče, což se u Saného rozhodně neočekává.

Těžké prognózy mladých hráčů

Prognózy do budoucna jsou v případě takto mladého hráče trochu těžké, protože stačí vzpomenout některé talenty, které se rozhodně nevyvíjely podle předpokladů – za všechny může posloužit jméno Freddy Adu, někdejší zlatý hoch americké kopané. Leroy Sané za sebou také zatím nemá příliš odehraných sezón, takže těžko soudit, jak se prosadí v Manchesteru City, protože očekávání budou od něho velká. Sané má přitom za sebou teprve první kompletní sezónu v dospělém fotbale.

 

Mohlo by Vás také zajímat

Olympique Lyon – Klub, který ve Francii vládl déle než Nicolas Sarkozy

Ancelottiho v Bayernu nahradila bývalá modla. Bude ale Heynckes úspěšný?

Chelsea, Monako i Juventus mohou již nyní slavit zisk mistrovských titulů

Slavná "sedmiletka" Werderu Brémy

Poslední mohykán TSG Hoffenheim