Fotbalový magazín

Boj o titul i záchranu. Rozhodnou již zítřejší zápasy?

Time19.5.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

Již zítra v rámci 29. kola 1. Fotbalové ligy se může rozhodnout o tom, že se Slavia stane mistrem a Příbram s Hradcem Králové poputují do Fotbalové národní ligy. Podle mnohých expertů se ale zítra rozhodovat nebude.

Slavia jíž zítra může rozhodnout o titulu, musí ale zvítězit na půdě Mladé Boleslavi. A to nebude vůbec jednoduchá práce, vždyť právě Mladá Boleslav obrala v minulém kole o dva body Plzeň a momentálně má vynikající formu. Naopak Plzeň hraje v jedenáctém Brně a tři body jsou téměř povinností.

V menší výhodě tak je stále Plzeň, i když pokud pražský klub uspěje v náročném duelu, o titul s největší pravděpodobností nepřijde. Přesto si většina expertů myslí, že o titulu se rozhodne až v posledním kole. A podobně by to mělo dopadnout i se sestupujícími týmy. Jistotu dost možná získá Příbram, která se představí na půdě Jihlavy. 

Jan Šimák - prohýřený talent

Jméno Jan Šimák je asi známé každému fotbalovému fanouškovi...

Ani ta nemá nic jistého a tak očekávejme dramatický souboj. I remíza ale bude stačit k tomu, aby Příbram definitivně opustila nejvyšší soutěž. Druhou pozici pro sestup "drží" Hradec Králové a i on se může zítra s 1. Fotbalovou ligou rozloučit. Hradec totiž odjíždí na Spartu, zatímco Bohemians Praha doma přivítá již v klidu hrající Karvinou.

Je tak možné, že 29. kolo nám přinese odpovědi na všechny nezodpovězené otázky. Nebo tomu bude jinak? O své názory se s námi podělte v komentářích. 

Zdroj obrázku: zimbio.com

Mohlo by Vás také zajímat

Kdo nakonec získá ligový titul ?

Sparťanský lazaret? Z marodů lze poskládat celou jedenáctku

Sparťanský podzim 2016. Úspěch v Evropě, v lize zatím ztrácí.

Jak by dopadly Sigma Olomouc a Baník Ostrava bez posílení