Fotbalový magazín

Jak dopadli stříbrní vicemistři Evropy do 19 let z roku 2011?

Time11.5.2017 Autor: Pavel Černý

image

V roce 2011 se český mládežnický fotbal dočkal obrovského úspěchu, když reprezentace postoupila až do finále, kde teprve po prodloužení podlehla nadupanému týmu Španělska. Od tohoto mistrovství již uběhne 6 let, takže hráči by měli být na vrcholu sil. Jak se jim tedy vlastně vede? Podívejme se na hráče, kteří zasáhli do finálového zápasu, nebo seděli na lavičce.

Hráči, kteří uspěli v zahraničí

Část úspěšných stříbrných medailistů působí v zahraničních soutěžích. V zahraničí působí Pavel Kadeřábek, který se dobře adaptoval na německou Bundesligu a u něho se povedl i přechod do seniorské reprezentace. Do „áčka“ se prosadil také Ladislav Krejčí, který ale dlouho zůstával v pražské Spartě, až nakonec skončil v italské Boloně, kde patří k hráčům základní sestavy. Různé štace vystřídal Tomáš Kalas, jenž momentálně působí v druholigovém anglickém Fulhamu. Druhou anglickou ligu hraje i Jiří Skalák, ale jeho Brighton postoupil pro příští ročník do Premier League, takže se možná dočkáme dalšího fotbalisty ve slavné soutěži. Na zahraniční štaci si také musel počkat Jakub Brabec, jehož destinací se stal belgický Genk.

Ligoví fotbalisté

Někteří ze svěřenců Jaroslava Hřebíka stále působí v české nejvyšší soutěži. Za Spartu pravidelně chytá Tomáš Koubek. Jeho jmenovec Přikryl zase nastupuje za Mladou Boleslav, přičemž vystřídal již několik klubů včetně již zmíněné Sparty. Dalším hráčem Mladé Boleslavi je Adam Jánoš, který též odehrál celé finálové utkání. V Mladé Boleslavi působil i Roman Polom, avšak pro letošní ročník se vydal na hostování do Hradce Králové. Ve finálovém utkání seděl pouze mezi náhradníky Jakub Jugas, jenž se v sezóně 2016/17 stal oporou zadních řad Zlína a hovoří se o jeho přestupu na lukrativnější adresu.

Hráči, kteří neuspěli

Kariéra Martina Hály se rozhodně neubírá očekávaným směrem, když se talentovaný obránce drží stále v Olomouci, která se po roce opět vrací do první české ligy. Ještě mnohem hůře na tom je Tomáš Jeleček, kdysi hráč Slovácka, který si připsal pouze několik startů v nejvyšší soutěži a momentálně působí v nižší rakouské lize. Finále přitom odehrál celé. Antonín Fantiš také zůstává za očekáváním, když se snaží restartovat kariéru ve Zlíně, ale v průběhu let ho trápila řada zranění. Vojtěch Hadaščok vypadal poměrně nadějně a v Liberci se celkem střelecky prosazoval, jenže svůj talent dostatečně nerozvinul, takže momentálně působí pouze v druholigové Vlašimi. Martin Kraus se v české nejvyšší soutěži neusadil a hraje třetí ligu za Králův Dvůr. Patrik Lácha se jako střídající hráč prosadil ve finále, ale špatné návyky ho dovedly k vyhazovu z Teplic. Dnes působí v nižší německé lize. Martin Sladký se neprosadil v Plzni a přes Táborsko se dostal až do Olomouce, s níž slaví postup do první ligy. Náhradní brankář Jakub Zapletal se ve Zlíně neprobojoval do prvního týmu a v současnosti působí v celku Sokol Mladcová.

zdroj obrázku: commons.wikimedia.org, autor obrázku: Man77

 

Mohlo by Vás také zajímat

Letošní překvapení Ligue 1 OGC Nice

Glasgow Rangers – pád a zmrtvýchvstání

Co dnes dělají? Osudy ghanských vítězů MS do 20 let z roku 2009

Zlatá francouzská dvacítka z roku 2013