Fotbalový magazín

Sparťanský lazaret? Z marodů lze poskládat celou jedenáctku

Time9.5.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

Ani letos Sparta český titul nezíská. A co víc, bude chybět i v předkolech Ligy mistrů. Mohou za to zbytečné ztráty i neuvěřitelně početná marodka. Momentálně by trenér Petr Rada udělal ze zraněných hráčů celou jedenáctku.

Třetí místo už si Sparta s největší pravděpodobností pohlídá, přesto má Petr Rada na konci sezóny velké starosti. Na předzápasovém tréninku proti Liberci měl k dispozici jen deset hráčů, pro samotné utkání tak byli k dispozici jen čtyři střídající hráči.

„Sparta dělá, co může. Zařídila třeba i imunologická vyšetření, jsou v pořádku. Přesto je absencí abnormálně hodně," říkal nedávno kouč Petr Rada. Ano, Sparta si nechala prověřit podloží tréninkového hřiště, hráči prošli nejrůznějšími vyšetřeními, ale zatím nic nepomohlo.

Momentálně je na marodce 12 hráčů a Sparta by mohla v poklidu vytvořit druhé mužstvo. A rozhodně by nebylo špatné. Do branky by se postavila dosavadní jednička Tomáš Koubek, obrana by nastoupila ve složení Frýdek-Mazuch-Hovorka-Costa a v záloze by se kromě dlouhodobě zraněného Tomáše Rosického objevilo trio Néstor-Mareček-Kadlec.

Ten by mohl hrát i na pozici útočníka, kde je momentálně k dispozici jen kapitán David Lafata. Mimo jsou totiž i kanonýři Lukáš Juliš a Matěj Pulkrab. Rada věří, že se do konce sezóny stihnou vrátit Juliš s Kadlecem, další hráči už ale mají po sezóně. Zvládne i přesto Sparta udržet třetí pozici?

Zdroj obrázku: zimbio.com

Mohlo by Vás také zajímat

Zahraniční posily pro české kluby? Zatím žádná velká sláva

Jak by dopadly Sigma Olomouc a Baník Ostrava bez posílení

Boj o záchranu jde do druhé poloviny

Plzeň nebo Slavia? Kdo získá český titul?

Plzeň a její vstup do Evropské ligy: Mohla za prohru v Bukurešti pouze sporná penalta?