Fotbalový magazín

Plzeň nebo Slavia? Kdo získá český titul?

Time4.5.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

Do konce 1. Fotbalové ligy zbývá odehrát již jen čtyři kola. Situace je dramatická v boji o udržení, více se ale hovoří o bojích na nejvyšších pozicích. O titulu totiž zdaleka není rozhodnuto, šanci mají Plzeň a Slavia.

Nenechte se zmást pohledem na tabulku 1. Fotbalové ligy. Na první pozici je sice čtyři kola před koncem Slavia, ale to jen díky skóre. Pokud by dnešním dnem česká soutěž skončila, z titulu by se radovala Plzeň.

Ta má totiž lepší vzájemné zápasy, v Edenu sice prohrála 0:1, ale v Doosan Areně zvítězila 3:1 a má tedy o branku více. Viktorka tak má vše ve svých rukou, nic jednoduchého ji ovšem nečeká. Hned o víkendu se představí v Jablonci a pokud domácí tým předvede výkon jako proti Slavii, bude to mít Viktoria pořádně těžké. 

Následně sehraje domácí zápas s Mladou Boleslaví a ani zde to jednoduché rozhodně nebude. Následovat budou dva poměrně jednoduché zápasy, v Brně a doma s Jihlavou. Dle naší predikce ale Viktoria Plzeň v jednom z následujících dvou utkání bude remizovat a přijde tedy o dva body. Suma sumárum, Plzeň by měla získat 69 bodů.

Slavii čekají dva stejné zápasy, s Brnem a Mladou Boleslaví. Dvakrát se poté představí v malém pražském derby, proti Bohemians 1905 a Dukle. Do boje o titul tak může výrazně promluvit jak Brno, tak Mladá Boleslav. A právě od druhého jmenovaného týmu se to očekává. Mladá Boleslav by dle naší předpovědi měla Slavii obrat minimálně o dva body a tím "zajistit" obhajobu titulu pro Viktorii Plzeň.

A co myslíte Vy? Kdo se nakonec bude radovat z mistrovského titulu? A bude titul znamenat automatickou účast v základní skupině Ligy mistrů?

Zdroj obrázku: zimbio.com

Mohlo by Vás také zajímat

Návrh změn pro fotbalovou ligu

Boj o záchranu jde do druhé poloviny

Kdo nakonec získá ligový titul ?

Jak by dopadly Sigma Olomouc a Baník Ostrava bez posílení

Proč je volba trenéra Sparty logickým krokem ?