Fotbalový magazín

Chelsea nebo Tottenham? Kdo v Anglii získá titul?

Time27.4.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

Pět kol před koncem v Premier League stále rozhodnuto není. Chelsea má sice čtyřbodový náskok, nicméně Tottenham nic nevzdává. Jak by měl souboj o anglický primát dopadnout a kdo nakonec zvedne pohár nad hlavu?

Pět utkání schází do konce tohoto ročníku Premier League. Šanci na titul už mají pouze dva celky, Chelsea a Tottenham. Ve velké výhodě jsou mistři z roku 2015, na čele mají před Kohouty čtyřbodový náskok. Rozhodnuto ale stále nic není.

Přesto jsou Blues jasným favoritem. Jediné těžší utkání bude následovat nyní, momentálně první celek anglické ligy odjíždí na půdu Evertonu. Následně nastoupí doma proti Middlesbrough a poté odehraje utkání s West Bromem. Poslední dva soutěžní zápasy poté Chelsea znovu odehraje doma, nejprve proti Watfordu a následně proti Sunderlandu.

Podle naší prognózy tak Chelsea získá třináct bodů a o titul tedy nepřijde. Jedním dechem navíc dodejme, že Tottenham závěr sezóny rozhodně nebude mít jednoduchý. Doma nastoupí proti Arsenalu a Manchesteru United, představí se ale také třikrát venku, na hřištích West Hamu, Leicesteru a Hullu.

Naše prognóza hovoří o tom, že Tottenham porazí Arsenal, West Ham a Hull, nicméně s Leicesterem a Manchester United uhraje jen remízu. Získá tedy 11 bodů a celkem si připíše 85 bodů. Kohouti tak tentokrát druhou příčku obsadí, opět ale budou bez titulu. Co myslíte, bude tato prognóza správná? Nebo nakonec svěřenci manažera Maurizia Pocchetina překvapí a oberou Blues o mistrovský titul?

Zdroj obrázku: zimbio.com

Mohlo by Vás také zajímat

FC Porto – dlouhodobý vyhledávač talentů

Baráž o MS 2018 se blíží. Kdo by měl postoupit?

Crystal Palace? První adept na sestup

TOP 5: nejvydařenější přestupy této sezóny

Tři nejpřekvapivější přestupy nového roku