Fotbalový magazín

Kdysi talentovaný Fenin je opět bez angažmá – nejspíš nadobro

Time16.4.2017 Autor: TM / fotbal-magazin.cz

image

Fotbalista původem z Chebu, kterému stále ještě není ani 30 let. O jeho fotbalovém talentu se povídalo mnohé. Že je jedním z nejnadanějších fotbalistů u nás a bude jedním ze strůjců restartu fotbalové reprezentace. To vše je ovšem již pouhou minulostí.

Martin Fenin svou fotbalovou kariéru nakopl v Teplicích. Sám tvrdí, že za mnohé vděčí trenéru Bartošovi, který nad ním držel ochrannou ruku. Výrazně na sobě upozornil na MS hráčů do 20 let v roce 2007, kde naši skončili druzí za vítěznou Argentinou a mnohým hráčům i českému fotbalu se předpovídala skvělá budoucnost. Sám Fenin měl nabídky například od Arsenalu, Liverpoolu či turínského Juventusu. I přesto si vybral německou Bundesligu, respektive Eintracht Frankfurt.

Vstup zažil geniální, vlastně, lepší být ani nemohl. Fenin v úvodním zápase proti Hertě vstřelil hattrick a byl za hvězdu. Nic ale netrvá věčně a český útočník i vinnou vleklých zranění a nejrůznějších okolností šel postupně s formou dolů. Což si vysloužilo nejdříve přestup do druholigové Chotěbuze. Tady toho moc nenahrál a tak se konal návrat na české trávníky v dresu Slávie či domácích Teplic. Ani zde to ovšem neklapalo. Když přišla nabídka z třetiligového francouzského celku FC Istres, neváhal. Jenomže i v třetí lize Fenin tápal, nedostával prostor, a když se loni v zimě nechytl ani v německém třetiligovém Chemnitzeru, nevypadá to s ním vůbec dobře.

Spousta lidí říká, že Feninovi nepřálo zdraví, jiní, že si za to může sám. Pravda je taková, že Martin Fenin svůj talent tak či onak promrhal a jak už to vypadá, na vrcholový fotbal může nadobro zapomenout. Jaká to škoda.

Mohlo by Vás také zajímat

Royston Drenthe se dal místo fotbalu na hudební dráhu

Dirk Kuyt ukončil kariéru, loučil se titulem

Gianluigi Donnarumma - teprve sedmnáctiletý brankář jedničkou AC Milán

V Neapoli trpěl, nyní Gabbiadini oslňuje Anglii

Božský Frank pověsil kopačky na hřebík