Fotbalový magazín

Kdysi talentovaný Fenin je opět bez angažmá – nejspíš nadobro

Time16.4.2017 Autor: TM / fotbal-magazin.cz

image

Fotbalista původem z Chebu, kterému stále ještě není ani 30 let. O jeho fotbalovém talentu se povídalo mnohé. Že je jedním z nejnadanějších fotbalistů u nás a bude jedním ze strůjců restartu fotbalové reprezentace. To vše je ovšem již pouhou minulostí.

Martin Fenin svou fotbalovou kariéru nakopl v Teplicích. Sám tvrdí, že za mnohé vděčí trenéru Bartošovi, který nad ním držel ochrannou ruku. Výrazně na sobě upozornil na MS hráčů do 20 let v roce 2007, kde naši skončili druzí za vítěznou Argentinou a mnohým hráčům i českému fotbalu se předpovídala skvělá budoucnost. Sám Fenin měl nabídky například od Arsenalu, Liverpoolu či turínského Juventusu. I přesto si vybral německou Bundesligu, respektive Eintracht Frankfurt.

Vstup zažil geniální, vlastně, lepší být ani nemohl. Fenin v úvodním zápase proti Hertě vstřelil hattrick a byl za hvězdu. Nic ale netrvá věčně a český útočník i vinnou vleklých zranění a nejrůznějších okolností šel postupně s formou dolů. Což si vysloužilo nejdříve přestup do druholigové Chotěbuze. Tady toho moc nenahrál a tak se konal návrat na české trávníky v dresu Slávie či domácích Teplic. Ani zde to ovšem neklapalo. Když přišla nabídka z třetiligového francouzského celku FC Istres, neváhal. Jenomže i v třetí lize Fenin tápal, nedostával prostor, a když se loni v zimě nechytl ani v německém třetiligovém Chemnitzeru, nevypadá to s ním vůbec dobře.

Spousta lidí říká, že Feninovi nepřálo zdraví, jiní, že si za to může sám. Pravda je taková, že Martin Fenin svůj talent tak či onak promrhal a jak už to vypadá, na vrcholový fotbal může nadobro zapomenout. Jaká to škoda.

Mohlo by Vás také zajímat

Podolski se s reprezentací rozloučil parádním gólem

Sekne Totti s kariérou? Spalletti bude italskou legendu přemlouvat

Italská legenda se rozhodla. Kdy skončí s kariérou?

Co se stalo s hvězdnou kariérou Bonyho Wilfrieda? Exsparťanský zabiják tápe

Pierre-Emerick Aubameyang