Fotbalový magazín

Mistři pěti nejprestižnějších evropských lig? Bojuje se jen ve Francii

Time11.4.2017 Autor: Tomáš Dvořák

image

Zdá se, že ani letos se o ligové tituly nebude bojovat do poslední chvíle. Ve čtyřech z pěti nejprestižnějších evropských lig je totiž téměř rozhodnuto, největší drama slibuje Ligue 1, kde se o titul utkají PSG a Monako.

V Premier League si jde pro titul po roční pauze Chelsea, svěřenci manažera Antonia Conte drží před Tottenhamem sedmibodový náskok, do konce přitom oběma klubům zbývá odehrát jen sedm duelů. O titulu pro Blues tak pochybuje málokdo.

Conte může být spokojený i se situací v Itálii, tam tabulce vévodí jeho bývalý celek z Turína. Juventus získá šesté Scudetto v řadě, o tom nepochybuje už nikdo. Stará dáma má v čele šestibodovný náskok na druhý AS Řím, do konce ale zbývá jen sedm kol a Juventusu zbývá odehrát jediné těžké utkání právě na půdě římských Vlků.

Poměrně jasná je i situace v Německu, Bayern si jde pro pátý titul v řadě, v současné chvílí má desetibodový náskok a do konce Bundesligy schází jen šest kol. A po víkendu se zdá být jasný i boj o primát v La Lize. Barcelona totiž překvapivě prohrála v Málaze a na Real ztrácí tři body.

Jenže Bílý balet má duel k dobru a především do El Clásica proti Barceloně nastoupí na domácí půdě. I ve Španělsku se tak zdá, že o titulu je předčasně rozhodnuto. Bojovat se tak bude pouze ve Francii, kde stále soupeří obhájce z Paříže a ofenzivně laděné Monako.

Třetí Nice ztratilo v posledních týdnech dech a na první Monako ztrácí čtyři body, navíc má o jedno odehrané utkání více. To PSG ztrácí body tři, stejně jako Monako má ale odehráno 31 soutěžních kol. Ve prospěch Monaka hraje fakt, že v posledních sedmi duelech nastoupí čtyřikrát doma, to Paříž jen třikrát. Na oba dva poté čeká jeden velmi těžký soupeř, Monako bude hrát v Lyonu a PSG odehraje utkání 35. kola v Nice. 

Zdroj obrázku: zimbio.com

Mohlo by Vás také zajímat

Jarolím se nebojí experimentů. Máš formu? Pojď reprezentovat!

TOP 5: nejvydařenější přestupy této sezóny

Chelsea nebo Tottenham? Kdo v Anglii získá titul?

Juventus Turín – naprostá dominance v Serii A

Český večer v Crotone, Jankto a Barák zářili